
Pubertastisch: een avond vol herkenning, open gesprekken en waardevolle inzichten
- Datum 06-11-2026
Wat een mooie avond! Op maandag 2 november voor de derde editie van ons event Pubertastisch plaats. Met maar liefst circa 280 aanwezigen kijken we terug op een zeer geslaagd event, waarin ouders, professionals én jongeren samen stilstonden bij de uitdagingen van opgroeien in deze tijd.
De hoofdspreker van de avond was Hamza Othman, bekend van televisie & theater. Op open en persoonlijke wijze nam hij het publiek mee in zijn levensverhaal. Hij vertelde over de keuzes die hij in het verleden heeft gemaakt en de keuzes waar hij nu voor staat. Ook sprak hij over de druk om te presteren, het gevoel altijd ‘aan’ te moeten staan en de verwachtingen die jongeren (en volwassenen) vandaag de dag ervaren. Een verhaal dat herkenning opriep en stof tot nadenken gaf.
Naast het persoonlijke verhaal van Hamza was er een panelgesprek met vertegenwoordigers van de politie, de Raad voor de Kinderbescherming, Halt en een gedragswetenschapper van de Tintengroep. Aan de hand van verschillende stellingen gingen zij met elkaar en de zaal in gesprek over thema’s als groepsdruk, prestatiedruk en het maken van keuzes. Vanuit hun verschillende expertises deelden zij waardevolle inzichten, praktische tips en adviezen.
Ook het publiek werd actief betrokken. De stellingen zorgden voor herkenning, reacties en gesprekken in de zaal. Bijzonder was dit jaar dat er naast de vele volwassenen ook zo’n 70 jongeren aanwezig waren. Juist hun betrokkenheid maakte de avond extra waardevol.
Er werd gelachen, geluisterd, nagedacht en soms ook stilgestaan bij serieuze onderwerpen. Want puberteit en opgroeien zijn niet altijd gemakkelijk. Hoe ga je om met verwachtingen? Hoe maak je je eigen keuzes? En hoe blijf je jezelf wanneer de druk vanuit je omgeving groot is?
Ook buiten het programma was er volop gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan. Bezoekers konden terecht bij Halt, de politie, Verslavingszorg Noord Nederland, de GGD en Sociaal Werk De Schans. Deze organisaties waren aanwezig om vragen te beantwoorden en bezoekers te voorzien van praktische tips, adviezen en informatie. Ze was er alle ruimte om ervaringen te delen en met concrete handvatten naar huis te gaan.
Pubertastisch bracht dit jaar wederom een grote groep mensen samen, maakte onderwerpen bespreekbaar en bood ruimte voor herkenning en nieuwe inzichten. Een avond die liet zien hoe belangrijk het is om met elkaar in gesprek te blijven over én met jongeren, hun leefwereld en de uitdagingen waarmee zij te maken krijgen.
Dank aan Hamza Othman, de panelleden, aanwezige organisaties en natuurlijk alle aanwezigen voor hun openheid, betrokkenheid en enthousiasme. Samen maakten we er een waardevolle avond van!
Tot volgend jaar!





